Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
31.01.2021
Od 1.2.2021 Ukončujeme přepravu s Českou poštou
Milí zákazníci, velice se omlouváme, ale od 1.2.2021 ukončujeme přepravu s Českou poštou. Přeprava objednaných zásilek nebyla dostatečně rychlá. Nově... číst celé
Zobrazit všechny novinkyNajdete nás i na MALL.CZ
 1. Úvod
 2. Články
 3. Snímače pro TC-6
Snímače pro palubní počítače

After market snímače pro palubní počítač TC-6

Mezi fandy škody felicie snad není nikdo, kdo by neznal vychytávku, která feliciím přidávala funkce palubního počítače, kterými nebyly, a u někdy ani dnes nejsou, vybavena vozidla vyšších tříd.
Pokud čtenář přeci jen neví, mluvím o legendárním palubním počítači firmy APRI  - TC-6 a TC-6P.

Snímač průtoku paliva

Ačkoli je TC-6 vyroben vysoce precizně, přeci jenom jeho čidla umístěná v motorovém prostoru velmi trpí. Není tak divu, že po více než 10 letech provozu je potřeba sem tam některé čidlo potřeba vyměnit. Firma APRI je ke svým zákazníků opravdu vstřícná a zasílá čidla náhradní. Bohužel problém nastává, pokud máte felicii s motorem MPI a přestane Vám fungovat snímač průtoku na vstřikovači. Tato čidla jsou totiž nejnáchylnější a výrobci již došli.

Jakožto velcí fandové felicií a samotného počítadla TC-6 jsme se rozhodli tento problém vyřešit. Investovali jsme tedy několik měsíců do reverzního inženýrství, simulací, testování na vozidle i testování v reálném silničním provozu a dovolujeme si vám představit jedinou existující náhradu tohoto čidla!!!

Díky získaným zkušenostem z originálních čidel vstřiku a jeho známým nedostatkům

 • problematické uchycení
 • nízká tepelná odolnost
 • konstrukce náchylná na poškození

se nám povedlo navrhnout jeho náhradu, která svými parametry původní čidlo překonává

 • instalace "plug&play" - odpojíte pouze kabel prvního vstřikovače, vložíte čidlo - mezikus - opatřený originálními konektory, zacvaknete původní konektory do čidla a protáhnete průchodkou motorové     přepážky k palubnímu počítači
 • odpadá nutnost přichycení plíškem
 • není potřeba omotávat izolačkou
 • zvýšená tepelná odolnost čidla - až 120°C
 • nezničitelná "bombenfest":-) konstrukce

POZOR - bylo nutno vyvinout 2 typy snímačů MPI (pro 1.3 a 1.6) - modely mají prohozené umístění vodičů na vstřikovači

Snímač rychlosti

Snímač rychlosti vyrábíme vlastní také, protože bez něj se neobejde naše jednotka komfortních funkcí (CFU). Díky promyšlenému návrhu je snímač rychlosti CFU plně kompatibilní s snímačem rychlosti TC-6. Proto je zajištěna možnost koexistence obou zařízení ve vozidle a navíc je možnost náš snímač využít i pro TC-6 samotný.

Snímač teploty

Poslední zbývající snímač, který jsme zreplikovali také